Gabinet rehabilitacji

W naszym gabinecie zajmujemy się pacjentem holistycznie, dbając o jego zdrowie fizyczne i psychiczne. Nasza oferta obejmuje kinezyterapię, fizykoterapię, masaż oraz terapię indywidualną.

Kinezyterapia, czyli terapia i profilaktyka przez ruch

Ruch nie tylko poprawia kondycję i rozwija mięśnie, ale też pozytywnie działa na naszą psychikę, mobilizując do działania, odprężając oraz poprawiając własną samoocenę. Systematyczny wysiłek fizyczny poprawia pracę serca i płuc. Silniejsze mięśnie stabilizują aktywnie nasze ciało, co chroni stawy i kręgosłup przed przeciążeniami. W naszym gabinecie masz szansę poćwiczyć na nowoczesnym sprzęcie pod opieką specjalisty, dowiesz się też jakie ćwiczenia są dla Ciebie najlepsze i jak je prawidłowo wykonać.

Fizykoterapia, czyli terapia wykorzystująca bodźce fizyczne

lampa bioptron – źródłem terapii jest tu naturalne światło pozbawione szkodliwego promieniowania UV. W zależności od użytego filtru, oprócz działania rozgrzewającego, światło lampy bioptron działa przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie oraz tonizująco na skórę, przyspiesza też gojenie. Zastosowanie jej według zasad chromoterapii wspomaga leczenie depresji, poprawia nastrój, uspokaja lub aktywizuje, w zależności od użytego filtru.

krioterapia miejscowa – stosowanie bardzo zimnego powietrza bezpośrednio na skórze chorej okolicy ciała. Krioterapia działa przeciwbólowo, zmniejsza przewlekłe stany zapalne oraz obrzęk.

elektroterapia – źródłem terapii jest prąd elektryczny o niskim natężeniu. W zależności od ustawionych parametrów zabieg może być przeciwbólowy, zwiększający ukrwienie danej okolicy ciała, rozluźniający lub wzmacniający konkretny mięsień.

Masaż

Polega na specyficznym oddziaływaniu fizjoterapeuty na ciało pacjenta przez głaskanie, ucisk, rozcieranie, ugniatanie , oklepywanie itp. tkanek miękkich danej okolicy ciała, przy uwzględnieniu jego anatomii i fizjologii. Wspomaga usuwanie szkodliwych metabolitów i odżywianie tkanek, rozluźnia (m.relaksacyjny) bądź aktywizuje (m.sportowy) mięśnie, wspomaga układ limfatyczny i likwiduje obrzęki (drenaż limfatyczny), normalizuje napięcie mięśniowe i pomaga utrzymać właściwą długość mięśni (m.funkcyjny).

Terapia indywidualna z fizjoterapeutą

Gabinet rehabilitacyjnyPolega na wnikliwym badaniu i indywidualnej pracy z pacjentem wykorzystując specjalnie dobrane metody i techniki fizjoterapeutyczne tak, aby osiągnęły jak najlepszy skutek. W trakcie takiej terapii rehabilitant często korzysta z innych metod, np. masażu czy fizykoterapii, w zależności jaki efekt chce uzyskać. Jest to najbardziej skuteczny rodzaj terapii.

REHABILITACJA JEST BEZPŁATNA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

(koszty terapii pokrywa Fundacja)

Prosimy umawiać się telefonicznie.

tel. 508097079

e-mail: rehabilitacja@patria-opp.pl