Wydawnictwa Fundacji

Baśnie i legendy

 

Baśnie i legendyNiniejszy skromny tomik zawiera przekazy różnorodne gatunkowo będące odpryskiem przebogatego folkloru słownego Wielkopolan. Cechą opoieści ludowych jest anonimowość. W tego typu przekazach osoba autora nie była ważna, istotna była jednynie fabuła i jej sens moralny. Każdy kolejny bajarz miał prawo dodać coś od siebie. Autor niniejszego zbiotu starał się skorzystać z tego przywileju, dlatego każda z prezentowanych opowieści kryje w sobie coś niepowtarzalnego, odróżniającego daną wersję od tych, które były jej podstawą.

Dodatkowym walorem niniejszego tomiku są ilustracje. Autorka, Dorota Domagała, inspirowała się haftami wielkopolskimi. Kolorystyka jej ilustracji nawiązuje do barw stosowanych w wielkopolskich tkaninach ludowych. W ten swoisty sposób autorka chiała dodatkowo podkreślić charakter utowrów, ściśle związany z pieknym folklorem Wielkopolski.

W sprawie zakupu cegiełki proszę o kontakt z biurem Fundacji Patria,
tel. 61 853 79 40,  lub mailowo pod adresem patria@patria-opp.pl .

Koszt jednego tomiku 5zł i więcej + koszty przesyłki.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROMOCJI SPECJALNEJ

Przy zakupie powyzej 100 sztuk tomiku koszt jednej sztuki wynosi jedyne 4 złote za sztukę.


 

Słowniczek gwary Poznania i Wielkopolski

 

Słowniczek gwarMały (rozmiarami), a wielki duchem Słowniczek to pierwszy tego typu, popularnonaukowy opis słownictwa gwarowego i regionalnego, używanego przez mieszkańców Poznania i Wielkopolski.

Bardzo dobrze sie stało, że Anna Piotrowicz i Małgorzata Witaszek-Samborska, dwie echt poznanianki, realizując pomysł innej pyry, Michała Wojtczaka  – prezesa Fundacji Patria (powodowanego zbożnym celem wspomożenia budowy w Imiołkach koło Lednicy, ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci), przygotowały ten opis leksykograficzny.
Gwary Poznania i Wielkopolski są spoiwem wspólnoty komunikacyjnej, która zbudowała swój świat. Jako całość kulturowa jest on nie tylko specyficzny, ale również atrakcyjny, i to dla wszystkich. Zapraszamy zatem do zakupienia Słowniczka Gwar Poznania i Wielkopolski i zapoznania się z tą publikacją. Każde 5zł  i więcej, z zakupu słowniczka przeznaczamy na rozwój Fundacji oraz budowę Wielkopolskiego Centrum Rehabilitacji dla dzieci.

W sprawie zakupu Słowniczków proszę o kontakt z biurem Fundacji Patria,
tel. 61 853 79 40, lub mailowo pod adresem patria@patria-opp.pl .

Koszt jednego Słowniczka 5zł i więcej + koszty przesyłki.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROMOCJI SPECJALNEJ

Przy zakupie powyzej 100 sztuk słowniczka koszt jednej sztuki wynosi jedyne 4 złote za sztukę.