PENSJONAT DLA KONI


Serdecznie zapraszamy do naszej stajni.

Oferujemy :
Przestronne boksy w murowanej stajni.
Ścielenie słomą codziennie, raz w tygodniu czyszczenie boksów.
Karmienie 2 razy dziennie (siano, owies ).
Duże trawiaste padoki do jazdy i wypasu.
Oświetlony plac do jazdy.
Oświetloną, krytą ujeżdżalnię.
Zaplecze socjalne.
W stajni prowadzona jest hipoterapia.
Możliwość skorzystania z usług weterynaryjnych – za dodatkową opłatą.

Cena pensjonatu: 550zł/miesięcznie

kontakt : fundacjapatria@yahoo.pl

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY III TURNUSU 13.08.-27.08.2012 r.

Kochane Dzieciaki

Z przykrością muszę Wam oświadczyć, że tzw. III turnus Republiki Uśmiechu w dniach od 13.08.-27.08.2012 r. jestem zmuszony odwołać ze względu na trudności finansowe Fundacji. Fundacja od początku roku nie dostała żadnego wsparcia finansowego ze środków publicznych (zarówno samorządowych jak i państwowych), a co za tym idzie wszystkie tegoroczne przedsięwzięcia finansuję ze środków własnych. Mimo, że próbowałem w różnych środowiskach zainteresować problemem dzieci i młodzieży instytucje do tego powołane, niestety za każdym razem słyszałem, że brak środków na tego typu działalność. Od ponad pół roku Fundacja dzięki sponsorom, a także dzięki życzliwości osób indywidualnych mogła prowadzić i stara się prowadzić rehabilitację, hipoterapię, logopedię oraz organizować wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży dysfunkcyjnych, ale nie mając stałego źródła finansowania byłoby nieodpowiedzialne zaproszenie Was na III turnus, nie mając odpowiednich środków na opłacenie wychowawców, kierowników, logopedy itd.
Bardzo Was przepraszam za zaistniałą sytuację, ale niestety Republika Uśmiechu przy takim podejściu ludzi dorosłych, nie tylko w dniu dzisiejszym, ale i w przyszłości stoi pod znakiem zapytania. To co przez 5 lat próbowaliśmy dla Was zrobić jest w dużym stopniu oparte nie tylko o serca ludzkie, ale musi być poparte tym co wymyślili Fenicjanie, a więc środkami finansowymi. Przy ich braku byłoby nieuczciwe, żeby zapraszać Was na Republikę Uśmiechu i jeszcze bardziej zadłużać Organizatora, a więc Fundację.
Przepraszam również Waszych opiekunów. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Mimo wszystko życzę Wam dużo uśmiechu i radości i zapraszam na organizowane jednodniowe spotkanie, jakie odbędzie się 24.08.2012 r. o godz. 12:00 w Imiołkach.
Równocześnie informuję, że dzieci będące pod stałą opieką Fundacji na zasadach obecnych (nieodpłatnie), od 1 września mogą korzystać zarówno z hipoterapii, logopedii i z wszystkich zajęć, które miały do okresu wakacyjnego.

Pozdrawiający z wielką miłością
Michał Wojtczak

Republika Uśmiechu

W dniach  23 lipca – 6 sierpnia 2012 roku odbył się projekt „Republika Uśmiechu”, którego ideą była integracja społeczna i uwrażliwienie na potrzeby innych.

Osoby uczestniczące w turnusie to dzieci i młodzież z różnych grup społecznych: niepełnosprawni, mieszkańcy domów dziecka, dzieci z rodzin ubogich.

Uczestnicy akcji brali udział w różnorodnych zajęciach terapeutycznych, między innymi hipoterapii i artterapii.

Zorganizowanie wypoczynku było możliwe dzięki pomocy finansowej naszych sponsorów:

Wielkopolskiej Spółce Gazownictwa.

Aquanet Krzesinki.

Fundacji Bre Banku.

Firmie Mróz S.A.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Śliwki przepyszne

Niedługo będziemy zapraszać na najlepsze śliwki węgierki rosnące w naszym sadzie.

W tym roku śliwki bardzo obrodziły, są niepryskane, będę przepyszne. Można je będzie jeść prosto z drzewa i zbierać na przetwory, będą także wspaniałym dodatkiem do ciast i pierogów.

Smacznego!