Już w sobotę koncert „U Źródeł

Już w sobotę odbędzie się koncert „U Źródeł” w Imiołkach. Poniżej plan imprezy:

14:20 – 14:40 pokaz tańca zumby na scenie,

15:00 – 15:15 – pokaz woltyżerki,

16:00 – 17:00 pokaz ułanów – uroczyste otwarcie koncertu.

Od 17:00 występ artystów na scenie:

Poznański Zespół „The Medley”, Zespół Pieśni i Tańca Łaniki ,Marek Gordziej z Zespołem, Big George – Jerzy Karwowski ( multi – instrumentalista), Dziecięcy  Zespół  Pieśni i Tańca „Modraki”, Zbigniew Wodecki , Ewa Michrowska,  Ares Chadzinikolau, Beata, Grupa muzyczna – „Chilli Art Group” oraz zespół taneczny „Groove Time”.

Od 14:00 będą się odbywać gry i zabawy dla dzieci:

  • zajęcia rekreacyjno – ruchowe zorganizowane przy udziale Ośrodka Pomocy Społecznej z Kostrzyna oraz Zespołu Szkół w Czerlejnie. Do współudziału w tych zajęciach zachęciliśmy domy dziecka i ośrodki z całej Wielkopolski. Dzieci z opiekunami przyjeżdżają i organizują zajęcia dla swoich rówieśników.
  • warsztaty ceramiczne, teatralne, zajęcia z arte-terapii,
  • pokaz ochotniczej reprezentacji ułanów  miasta Poznań, zajęcia z rekreacji konnej,
  • stoisko Bazy Lotnictwa Taktycznego,
  • zajęcia zorganizowane przy udziale  przedstawicieli policji – sierżant Pyrek, psy policyjne,
  • dmuchana ściana wspinaczkowa,
  • stoisko postaci z STAR WARS,
  • pokaz moto cross SPEED Gniezno oraz harleyowców,
  • w tzw. „Domu kuracjusza” odbywać się będą porady lekarskie i fizjoterapeutyczne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

16 szczep Royal Rangers Polska w Imiołkach

W sobotę 19 maja gościliśmy 16 szczep Royal Rangers Polska, którzy pomagali nam w przygotowaniach do koncertu „U Źródeł”. Bardzo dziękujemy za pomoc.

PATRIA buduje amfiteatr

Przemiany na Szlaku Piastowskim, 11.05.2012r

Fundacja PATRIA w Skrzetuszewie, która za zadanie stawia sobie pomoc niepełnosprawnym, szczególnie porzuconym i niechcianym dzieciom – buduje nad jeziorem Lednickim amfiteatr na 8 tysięcy osób! Ta niezwykła inwestycja stała się możliwa dzięki wsparciu firmy TORPOL, która stworzy obiekt będący przyjazny także dla osób niepełnosprawnych. Całe przedsięwzięcie pozwoli oczywiście na organizację kulturalno – integracyjnych imprez dla podopiecznych i gości. Pierwsze tego typu wydarzenie, czyli koncert „U Źródeł” odbędzie się już 26 maja, a wystąpią charytatywnie tacy goście jak m.in.: Zbigniew Wodecki, Ares Chadzinikolau, BeeZee, The Medley, Marek Gordziel, Magnus, Beata Noszczyńska. Poza tym prezes Michał Wojtczak apeluje do ludzi dobrej woli o wsparcie inicjatywy nie tylko sercem lecz również finansowo lub swoim talentem.

W Imiołkach rośnie amfiteatr

Głos Wielkopolski, 4.05.2012r

GMINA KISZKOWO Fundacja PATRIA z Imiołek przygotowuje się do koncertu dla dzieci, który odbędzie się 26 maja. Nad jeziorem Lednica powstaje właśnie amfiteatr, gdzie znajdzie się 600 miejsc siedzących i 200 dla wózków inwalidzkich. Obiekt będzie wyposażony w stosowne platformy dla wózków i poręcze. W koncercie pod hasłem „Połączmy się sercem, dajmy dzieciom nadzieję” wezmą udział: Zbigniew Wodecki, The Medley, BeeZee, Magnus, Marek Gordziel, Big George, Beata Noszczyńska, Ares Chadzinikolau, Ewa Michrowska oraz grupa baletowa Incanto. Muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Adama Bardabusza oraz Dj Tomeq. Michał Wojtczak, prezes Fundacji PATRIA, zapewnia, że to jeszcze nie koniec atrakcji, trwają rozmowy z kolejnymi muzykami zaproszonymi do udziału w przedsięwzięciu. Wszyscy artyści wystąpią charytatywnie. Cały czas trwa również rozbudowa ośrodka w Skrzetuszewie, gdzie odbywają się turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych. W tym roku przewidziane są trzy turnusy, z których pierwszy rozpocznie się 2 lipca, a ostatni zakończy 27 sierpnia.

Wolontariusze poszukiwani!

Koncert „U Źródeł” zbliża się wielkimi krokami! W związku z tym poszukujemy wolontariuszy, którzy mogliby w czasie koncertu, tj 26 maja, poświęcić swój czas i pomóc nam w sprawach technicznych, jak np. pilnowanie porządku i bezpieczeństwa. Chętnych zapraszamy do napisania do nas na adres biuro@patria-opp.pl Będziemy wdzięczni za każdą pomoc!

 

Przygotowania do koncertu 26 maja „U Źródeł”

Nowe zdjęcia z budowy amfiteatru

Inauguracja i otwarcie amfiteatru odbędzie się w Imiołkach podczas koncertu „U Źródeł”, w Dzień Matki, 26 maja 2012r o godz. 17:00. Wystąpi m.in. Zbigniew Wodecki. Już od godz. 14 będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach i pokazach oraz uzyskać bezpłatne porady lekarskie. Zapraszamy!

Rowerem do Wigwamu

W sobotę gościliśmy na terenie Republiki Uśmiechu dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. W. Szkudlarka i Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie. Uczestnicy brali udział w różnych grach i zabawach, m.in. sprawdzających ich „umiejętności rowerowe”.

W Wigwamie odbywało się natomiast wielkie pieczenie kiełbasy i zabawy artystyczne.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy ponownie!